Naujienos

Data:2011-02-26
Antraštė:EIF ir bankas „Nordea“ skatins smulkų ir vidutinį verslą, skirdami 170 mln. litų
Santrauka:

Europos investicinis fondas (EIF) ir bankas „Nordea”, pasirašė garantijų sutartį, pagal kurią smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) subjektams bankas galės suteikti iki 50 mln. EUR (172,6 mln. litų) naujų paskolų.

Tekstas:

Naujieną, kurią rinkai siūlo EIF ir bankas „Nordea” yra portfelio garantijų (angl. The First Loss Portfolio Guarantee („FLPG”) instrumentas. Portfelio garantijos, vadovaujantis iš anksto sutartais kriterijais, bankui pačiam leis nuspręsti, kurios paskolos bus įtrauktos į garantuojamą paskolų portfelį. Siekiant skatinti verslumą, šis instrumentas įgyvendinamas JEREMIE (angl. Joint European Resources for Micro to Medium Enterprises) bendra Europos Komisijos ir Europos investicinio banko grupės iniciatyva.

Šis instrumentas – tai nauja galimybė, SVV segmentui investuoti ir plėsti savo verslą Lietuvoje. Bankas galės pasiūlyti patrauklesnes finansavimo sąlygas verslui: finansuoti verslą, kuris neturi pakankamo užstato ir sumažinti paskolos kainą. Teirautis dėl paskolų klientai galės pradėti nuo šių metų balandžio mėnesio.

Giedrius Voveris, „Nordea Bank Lietuva” verslo klientų departamento vadovas sako, kad didžiausias lėšų poreikis finansuoti ilgalaikes investicijas yra jaučiamas būtent SVV segmente. Neretai šio segmento įmonės laikomos didesnės rizikos, joms trūksta užstato, o paskolų kaina yra pakankamai aukšta, todėl bankas „Nordea”, bendradarbiaudamas su EIF rinkai pristato naują, unikalų ir kol kas vienintelį finansavimo sprendimą, kuriuo galės pasinaudoti įmonės, nesinaudojančios kitomis ES vykdomomis struktūrinės paramos programomis.

„SVV segmentas yra vienas didžiausių ir svarbiausių Lietuvos ekonomikoje, todėl bankas „Nordea” jau ilgai ieškojo priemonių, leisiančių skatinti šį verslą. Tokį sprendimą pagaliau radome. Tikimės, kad šiomis paskolomis pasinaudos įmonės, norinčios plėsti savo verslą, nes SVV yra Lietuvos ekonomikos variklis, tad mes siekiame jam suteikti didesnį pagreitį”, - teigia “Nordea Bank Lietuva” verslo klientų departamento vadovas.

Graham Cope, Regiono vadovas, EIF teigė: „Tai pirmasis tokio pobūdžio sandoris Lietuvoje, kuris leidžia Nordea bankui suteikti reikšmingą pridėtinę vertę savo SVV klientams. Tai dar viena iš Lietuvos verslui skirtų inovatyvių finansavimo iniciatyvų, įgyvendinamų iš EIF valdomo JEREMIE Kontroliuojančiojo fondo.”

Šaltinis: http://www.ukmin.lt