Naujienos

Data:2011-01-11
Antraštė:Ūkio ministerija išskirstė 80% visos verslui skirtos ES paramos
Santrauka:

Ūkio ministerija jau pasirašė sutarčių su verslu už 4,4 milijardo litų Europos Sąjungos (ES) paramos. Vien 2010 metais ES struktūrinių lėšų išmokėjimai verslui siekė 824 milijonus litų.

Tekstas:

Tai vienas geriausių rodiklių, lyginant visas ES struktūrinę paramą administruojančias šalies ministerijas.

„Tai antras rezultatas pagal išmokėjimą tarp ministerijų pernai. Pagal sutarčių pasirašymą Ūkio ministerija taip pat antra. Išskirstėme jau beveik visą 2007-2013 metų paramą“, – sako ūkio ministras Dainius Kreivys.

Pasak ūkio ministro, sutartys yra pasirašytos, dabar iniciatyva – verslo rankose. Remdamasi sudarytomis sutartimis, pernai Ūkio ministerija buvo išsikėlusi tikslą išmokėti 1,6 mlrd. litų.

„Sutarčių pasirašymas su Lietuvos įmonėmis, kurį mes atliekame per greičiausią įmanomą laiką – tik dalis darbo. Labai svarbu, kad verslas taip pat atliktų savo namų darbus – disciplinuotai ir planingai vykdytų šių lėšų įsisavinimą, o Ūkio ministerija, įmonėms pateikus paraišką išmokai, pinigus į sąskaitą perveda nedelsiant“, – akcentuoja D. Kreivys.

Iš viso Ūkio ministerijai 2007-2013 m. skirta administruoti 5,79 milijardo litų ES paramos. Ši suma skirta verslo, mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros, energetikos bei turizmo sektoriams pagal Lietuvos 2007-2013 metų ES struktūrinės paramos panaudojimo strategiją.

Informacijos šaltinis: http://www.ukmin.lt