Naujienos

Data:2010-11-18
Antraštė:Neužbaigti priemonės „E-verslas LT“ pirmojo kvietimo projektai gali prarasti finansavimą
Santrauka:

Viešoji įstaiga Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) informuoja, kad prasidėjo etapas, kai užbaigiami projektai, finansuojami pagal priemonės „E-verslas LT“ (VP2-2.1-ŪM-02-K-01) pirmąjį kvietimą.

Tekstas:

Pagal teisės aktais nustatytas procedūras, LVPA turi atlikti planinę projekto įgyvendinimo patikrą ir įsitikinti, kad projektas įvykdytas sėkmingai ir yra užbaigtas, o planuoti projekto rezultatai – pasiekti.

„Įsibėgėjus projektų patikroms, LVPA turima nedžiuginanti statistika rodo, kad didžioji dalis patikrintų projektų nėra tinkami, t.y., projektų vykdytojų įmonėse sukurti e-sprendimai neatlieka funkcijų, kurios buvo nurodytos paraiškoje kaip būtinos įmonės veiklai optimizuoti, e-sprendimai neatitinka funkcinių reikalavimų dokumento, parengto prieš pradedant e-sprendimų programavimo darbus, o darbuotojai visiškai nemoka naudotis įdiegtomis programomis ir panašiai,“ – teigia Verslo projektų valdymo skyriaus vedėjas Darius Jakubauskas, pažymėdamas, kad LVPA yra suinteresuota sėkmingu ES finansuojamų projektų įgyvendinimu ir pasirengusi teikti visokeriopą pagalbą bei konsultacijas vykdant projektus.

LVPA atkreipia dėmesį, kad pasibaigus projektui projekto finansavimo ir administravimo sutartyje nustatytą dieną, e-verslo sprendimas turi veikti visiškai (atlikti visas funkcijas, nurodytas paraiškoje), turi būti išbandyta, kaip šis e-sprendimas veikia, o įmonės darbuotojai turi mokėti naudotis sukurtu e-sprendimu.

Lietuvos verslo paramos agentūra ragina projektų vykdytojus skirti ypatingą dėmesį projekto įgyvendinimui, taisyti esamus trūkumus, o iškilus problemoms ir klausimams nedelsti ir konsultuotis su jiems priskirtais LVPA projektų vadovais. Pažymėtina, kad nepabaigus projektų ir (ar) neištaisius esamų trūkumų, LVPA pagal nuostatas, turi teisę nutraukti projekto finansavimo ir administravimo sutartį bei susigrąžinti išmokėtas paramos lėšas.

Pagal priemonės „E-verslas LT" pirmąjį kvietimą buvo skirtas finansavimas 236 projektams už 39,3 mln. Lt, įgyvendinta tik 40 projektų , kurių vertė – 4,5 mln. Lt.

Šių metų lapkričio 11 dieną pasibaigus priemonės „E-verslas LT“ antrajam kvietimui LVPA buvo pateikta 212 paraiškų už 25,2 mln. Lt.

Informacijos šaltinis: http://www.lvpa.lt