Naujienos

Data:2015-08-13
Antraštė:Įmonės kviečiamos dalyvauti konkurse „Verslo ir mokslo partnerystė 2015“
Tekstas:

Jau penktąjį kartą Ūkio ministerija skelbia konkursą „Verslo ir mokslo partnerystė 2015“. Jame kviečiami dalyvauti projektai, kuriuos įgyvendinus verslui bendradarbiaujant su mokslu buvo sukurti inovatyvūs produktai ar paslaugos.

Pasak ūkio ministro Evaldo Gusto, nors šalyje turime pakankamą inovacinį potencialą, tačiau jaučiamas inovacijų, mokslo ir verslo bendradarbiavimo tradicijų stygius, vis dar trūksta tarpusavio pasitikėjimo: „Verslo ir mokslo bendradarbiavimas yra būtina šalies pažangos, inovacijų, konkurencingumo didinimo ir gerovės kūrimo sąlyga.

Organizuojamu verslo ir mokslo partnerystės konkursu siekiame paskatinti verslininkus ir mokslininkus kurti ir diegti inovacijas versle bei apdovanoti geriausią verslo ir mokslo bendradarbiavimo projektą. Stiprindami verslo ir mokslo partnerystę šalyje ir sukūrę mokslo ir pramonės sinergiją galėsime drąsiai konkuruoti tarptautinėse rinkose.“

Paraiškas dalyvauti konkurse gali teikti visi juridiniai asmenys: įmonės, įstaigos, mokslo ir studijų institucijos, asociacijos ir kitos organizacijos. Pateiktos paraiškos bus vertinamos atsižvelgiant ir į kiekybinius, ir į kokybinius naujo produkto rodiklius: verslo ir mokslo bendradarbiavimo intensyvumą, projekto veiklos rezultatus, jų inovatyvumą ir sukurto produkto ar paslaugos konkurencingumą. Specialiai šiam konkursui sudaryta komisija taip pat atsižvelgs į įgyvendinto projekto finansinę naudą ir sukurtų naujų darbo vietų skaičių.

Paraiškos konkursui priimamos iki 2015 m. rugpjūčio 21 d., o konkurso nugalėtojas bus paskelbtas ir apdovanotas 2015 m. rugsėjo 3 d. per tarptautinį Vilniaus inovacijų forumą 2015 „Innovation Drift“.

Tarp ankstesnių metų konkurso „Verslo ir mokslo partnerystė“ laimėtojų – biotechnologijų kompanija UAB „Bioseka“, ortopedinius prietaisus gaminanti UAB „Baltic Orthoservice“, precizinių metrologinių įrenginių kūrimu, gamyba ir diegimu užsiimanti UAB „Precizika Metrology“ ir Lietuvos kosmetikos gamintoja UAB „BIOK laboratorija“.

Norintieji dalyvauti konkurse iki 2015 m. rugpjūčio 21 d. kviečiami pateikti užpildytas paraiškos formas el. pašto adresu vmb@ukmin.lt arba faksu 8 706 64 762. Paraiškos formą rasite interneto svetainėje adresu http://www.ukmin.lt/partneryste, daugiau informacijos – tel. 8 706 64 896.

Šaltinis: http://www.mita.lt/lt/naujienos/aktualijos/ukio_ministras_e_gustas_kviecia_imones_dalyvauti_konkurse_verslo_ir_mokslo_partneryste_2015