Naujienos

Data:2012-12-30
Antraštė:Patvirtinti NVO projektai, kuriems bus skirta Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos parama
Tekstas:

ilnius, gruodžio 21 d. Šiandien patvirtinti nevyriausybinių organizacijų projektai, kuriems bus skirta finansinė parama pagal Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programą.

Parama bus skiriama iš Nevyriausybinių organizacijų fondo, kurio priežiūros komitetas svarstė 309 projektus, įveikusius ankstesnį (administracinės atitikties ir tinkamumo gauti paramą) atrankos etapą. Komitetas, į kurio sudėtį įtraukti ir NVO atstovai, vertino ekspertų išvadas ar paramą pretenduojančių gauti projektai atitinka fondo finansavimo sritis, kuo jie bus naudingi visuomenei, ar NVO turi patirties, žmogiškųjų išteklių, ar galės prisidėti prie projektų finansavimo (mažiausiai 10 proc. projekto vertės) ir kitus aspektus. Fondo reikalavimus geriausiai atitiko 87 projektai, kuriems bendra skirtos paramos suma siekia daugiau nei 15,24 mln. Lt. Sutartis su projektų vykdytojais numatoma pasirašyti per 2013 m. sausio mėnesį.

Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos NVO fondo tikslas – skatinti pilietinę visuomenę, prisidėti prie ekonominės ir socialinės sanglaudos užtikrinimo, plėtoti NVO sektorių Lietuvoje. Šveicarija fondui skiria apie 13 mln. Lt, Lietuva – daugiau nei 2 mln. Lt.

Informaciją apie galutinius paraiškų vertinimo rezultatus rasite čia: http://www.cpva.lt/sveicarijos-programa/apie/nvo.html