Naujienos

Data:2012-04-11
Antraštė:Norintys gauti paramą inovaciniais čekiais jau gali ieškoti partnerių mokslininkų bendriems projektams
Tekstas:

Artimiausiu metu startuos Ūkio ministerijos priemonė „Inovaciniai čekiai“. Smulkiojo ir vidutinio verslo subjektai jau dabar gali pradėti ieškoti partnerių bendriems projektams. Partnerius galima pasirinkti iš atnaujinto mokslo ir studijų institucijų teikiamų paslaugų sąrašo, kuriame nurodytos paslaugos ir jas teikiantys dalyviai.

Iš daugiau kaip 500 paslaugų, galima bus pasirinkti, kokius konkrečiai taikomuosius (pramoninius) mokslinius tyrimus, eksperimentinės plėtros, bandomuosius, konstravimo ar technologinius darbus galės įmonei atlikti konkreti mokslo ir studijų institucija. Daugiausiai paslaugų verslui siūlo: Vilniaus universitetas (106), Fizinių ir technologijos mokslų centras (99), Kauno technologijos universitetas (74), Vilniaus Gedimino technikos universitetas (53), Aleksandro Stulginskio universitetas (42), Klaipėdos universitetas (42), Lietuvos energetikos institutas (35) ir kt.

Lietuvoje „Inovacinių čekių“ priemonė jau vykdoma trečius metus ir yra patraukli labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms, norinčioms diegti inovacijas.

Ši priemonė yra skirta pagreitinti žinių tarp mokslo ir verslo perdavimą ir inovatyvių idėjų bei mokslinių tyrimų rezultatų komercializavimą. Įmonės yra skatinamos naudotis mokslo pasiekimais ir naujausiais tyrimais, o mokslo institucijos – orientuoti savo veiklą į verslo poreikius ir komercializuotus tyrimus.

Inovacinis čekis – tai nustatyto dydžio tikslinės paskirties mokėjimo dokumentas, išduodamas įmonėms, kad šios įsigytų paslaugų iš mokslo ir studijų institucijų. Įmonė, gavusi inovacinį čekį, turi parengti glaustą techninę specifikaciją ir kreiptis į sudarytame sąraše esančią ir jos poreikius galinčią patenkinti mokslo ir studijų instituciją. Mokslo ir studijų institucijos, suteikusios paslaugas verslo įmonėms už inovacinį čekį, kaip ir ankstesniais metais, gaus nustatyto dydžio 10 arba 20 tūkst. Lt paramą.

Su paslaugų sąrašu galima susipažinti MITA interneto svetainėje. Kvietimas teikti paraiškas dėl inovacinių čekių bus skelbiamas balandžio mėn.

Kontaktai pasiteirauti: Daiva Krasauskaitė, tel. 8 5 2127430, el. paštas daiva.krasauskaite@mita.lt.